Turbūt šį mitą teko ne kartą girdėti, tiesa? Patarimų ir mitų, kaip prižiūrėti veido odą yra nemažai, bet dažniausiai iškylantis klausimas, ką daryti su veido oda žiemą? Ją maitinti ar drėkinti?
Rudenį ir žiemą mūsų odą veikia staigūs temperatūrų pokyčiai, šaltis bei žvarbus vėjas. Įėjus į šiltą patalpą iš lauko odą ima tempti, jaučiamas jos išsausėjimas. Taip pat kai oda nėra pakankamai drėkinama, ji drėgmės trūkumą kompensuoja gamindama riebalus bei spuogus, todėl klaidinga manyti, kad riebioms ir į spuoguotumą linkusioms odoms nereikia papildomo drėkinimo.
Odos drėkinimas svarbus ne tik šiltuoju metų laiku, drėkinamasis kremas būtinas ištisus metus. Odą geriausiai drėkinti vakare prieš einant miegot arba ryte, bet tada reiktų bent 30 minučių neiti į lauką ir leisti kremui įsigerti. Prieš tepant kremą veidą nuvalykite su valikliu ar bent jau nuprauskite drungnu (ne karštu) vandeniu.
Žinoma, reikia odos nepamiršti ir maitinti, todėl žiemą svarbu tiek odos drėkinimas tiek jos maitinimas. Susigėrus drėkinančiam kremui naudokite apsauginį, riebesnį kremą. Lipidai esantys jame stabdo Jūsų odą nuo išsausėjimo, drėgmė neišgarinama iš giliausių odos sluoksnių, oda tampa apsaugota nuo šalčio ir išsausėjimo.
Papildomi patarimai norint išlaikyti odoje drėgmę:
Venkite karštų dušų. Turbūt sunku patikėti, bet pernelyg karštas vanduo iš tikrųjų gali sukelti atvirkštinį efektą. Karšti dušai dažniausiai sausina mūsų odą ir pašalina natūralius aliejus, kurie palaiko mūsų odą sveiką.
Naudokite drėkintuvą, jis nuostabus įrankis palaikyti namuose tinkamą drėgmės kiekį. Sausas oras namuose gali būti pagrindinė priežastis Jūsų išsausėjusios odos.
Oda labiausiai išsausėja po dušo, todėl iš karto nusiprausus nusišluostykite rankšluosčiu ir nedelsiant tepkite drėkinamuoju kremu.
„Kvepalų fondas“ (ang. The Fragrance Foundation arba „FiFi“) kadaise kvepalus suskirstė į dvi dalis: nišinius ir masinius, atsižvelgdami į tai, keliose prekybos vietose jie yra pardavinėjami, tai koks skirtumas tarp šių grupių?